Saksamaal said mitmed koolid e-posti teel ähvardusi


Saksamaal said mitmed koolid e-posti teel ähvardusi
Foto: SEBASTIAN WILLNOW, AFP

Mitmed Saksamaa koolid said esmaspäeval e-posti teel ähvardusi. Mitmetel juhtudel on juba asja kontrollitud ja leitud, et mingit ohtu ei ole. Millega täpselt ähvardati, pole praegu selge.

Saksi liidumaa politsei kirjutas Twitteris, et ei usu tõelise ohu olemasolu. Kokkuleppel haridusagentuuriga koolitunde ära ei jäetud, kuid käib asja intensiivne uurimine, sealhulgas e-kirjade uurimine, vahendab Die Welt.

Magdeburgi politsei esindaja Beatrix Mertens ütles, et e-kirjades ähvardati kuriteoga kell kümme, teatas Leipziger Volkszeitung. Neue Nikolaischule direktori sõnul oli ähvarduskirjas öeldud, et õpilased ei tohi klassiruumidest lahkuda.

Leipzigis said ähvarduskirjad Wilhelm-Ostwald-Gymnasium, Immanuel-Kant-Gymnasium, Neue Nikolaischule, Anton-Philipp-Reclam-Schule, Gymnasium Engelsdorf, Schule an der Gorkistraße, Gustav-Hertz-Gymnasium, Otto-Peters-Gymnasium, Brockhaus-Gymnasium, Schumann-Gymnasium ja Thomas-Gymnasium. Nimed avaldas Saksimaa politsei Facebookis.

Kirjalikud ähvardused said ka kaks Magdeburgi kooli. Hegel-Gymnasiumi juhtkond otsustas esmaspäeval tunnid ära jätta, teatas Magdeburgi politsei esindaja. Editha-Gymnasiumis aga õppetöö ära ei jäänud.

Editha-Gymnasiumi õpilased pidid aga koolihoonesse jääma, teatas liidumaa kooliameti esindaja Halles. Hiljem lubati õpilased vahetunnil jälle välja. Rohkem juhtumeid Saksimaa-Anhalti liidumaal teada ei ole.

Ähvardusi said ka koolid Göttingenis ja Osnabrückis (Alam-Saksimaa) ning Bayreuthis, Pregnitzis ja Uffenheimis (Baierimaa). Bayerischer Rundfunki teatel koolid ajutiselt evakueeriti.