Saksamaal on üle poole koroonaviirusega nakatunutest terveks saanud

 (43)
Saksamaal on üle poole koroonaviirusega nakatunutest terveks saanud
Foto: OMER MESSINGER, EPA

Saksamaa teatas eile, et esimest korda on koroonaviirusest täielikult paranenud patsiente rohkem kui on hetkel viirusega nakatunuid, teatas sealne nakkushaiguste kontrolli ja ennetamisega tegelev ametkond Robert Kochi Instituut (RKI).

RKI teatas eilse seisuga 60 200 paranenust ja 57 606 hetkel nakkust omavast inimesest, mis suurendab lootust, et Saksamaa meetmed koroonaviiruse vastu võitlemisel kannavad vilja.

RKI oli eilseks registreeritud 120 479 nakatumisjuhtumit. Nende hulgas on paranenud, hetkel nakkust kandvad inimesed ja Covid-19-sse surnud.

Surnud oli Saksamaal eilse seisuga 2673 inimest ja viimase ööpäevaga oli surnud 129 inimest.

Saksamaa on nakatumisjuhtumite arvult maailmas viiendal kohal pärast USA-d, Hispaaniat, Itaaliat ja Prantsusmaad. Surmajuhtumite arv on aga Saksamaal nende riikide omast palju väiksem.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!