Saksamaal mõisteti varjupaigataotlusele eitava vastuse saanud mees 15-aastase tüdruku tapmise eest 8,5 aastaks vangi

 (67)
Saksamaal mõisteti varjupaigataotlusele eitava vastuse saanud mees 15-aastase tüdruku tapmise eest 8,5 aastaks vangi
Foto: Andreas Arnold, AP

Varjupaigataotlusele negatiivse vastuse saanud Abdul D. mõisteti Lääne-Saksamaal Landaus kaheksaks ja pooleks aastaks vangi oma 15-aastase tüdruksõbra surnuks pussitamise eest.

Otsus tuli ajal kui Ida-Saksamaal Chemnitzis on puhkenud meeleavaldused ühe mehe väidetavalt süürlase ja iraaklase poolt surnuks pussitamise tõttu, vahendab The Local.

Kohus mõistis enese sõnul Afganistanist pärit Abdul D. süüdi mõrvas ja kallaletungis Mia-nimelisele teismelisele.

Prokuratuur nõudis Abdul D.-le kümneaastast vanglakaristust ja kaitse lootis seitsmele aastale ja kuuele kuule surma põhjustamise eest. Prokuratuuri väitel tegutses mees armukadedusest pärast seda, kui tüdruk ta maha jättis.

Juhtum leidis aset 2017. aasta 27. detsembril ühes apteegis ja kutsus esile üleriikliku õuduse.

Paremäärmuslikud ringkonnad kasutasid juhtumit korduvate meeleavalduste korraldamiseks Kandelis liiduvalitsuse varjupaigapoliitika vastu.

Tekkis ka arutelu noorte pagulaste ea kindlaks määramise üle.

Pärast Saksamaale saabumist koheldi Abdul D.-d saatjata alaealise pagulasena. Ta ütles, et oli mõrva toimepaneku ajal 15-aastane. Tema iga on aga kahtlusi äratanud.

Seotud lood:

Üks ekspert hindas tema vanuseks 17-20 aastat. Sellest hoolimata leidis kohtuprotsess aset kinniste uste taga alaealistele mõeldud paragrahvide alusel.

Abdul D. saabus Saksamaal 2016. aasta aprillis ja tema varjupaigataotlus lükati tagasi 2017. aasta veebruaris, kuid kohe teda välja ei saadetud.