Saksamaal lasi Süüria põgenik end baari ukse ees õhku, viga sai 12 inimest

 (387)
Täiendatud 6:14

Lõuna-Saksamaal Baieri liidumaal Nürnbergi lähistel asuva Ansbachi linna Eugene-nimelises baaris kärgatas eile õhtul plahvatus, milles sai surma vähemalt üks ning viga 12 inimest.

Ansbachi linnapea Stefan Rochlitzeri tunnistas, et südalinna populaarses söögikohas plahvatas lõhkeseadeldis ja tegu ei olnud gaasiplahvatusega, nagu algselt arvati, vahendab Bildzeitung.

Linnas samal ajal toimunud muusikafestival peatati ja ürituselt evakueeriti turvakaalutlustel võimude teatel ligi 2500 inimest.

Hukkunu näol oli tegemist ründajaga, teatas politsei.

Praeguseks on selgunud, et pomm seljakotis muusikafestivalile siseneda proovinud 27-aastane Süüriast pärit mees peatati turvameeskonna poolt, kes ei pidanud seni teadmata põhjusel õigeks teda üritusele sisse lubada. Terrorist suundus sealt edasi baari juurde, kus ta end õhku lasi, kirjutas BBC.

Seotud lood:

Viimastel päevadel on Saksamaal toimunud mitu rünnakut. Reedel avas Müncheni kaubanduskeskuses tule 18-aastane iraani päritolu noormees, tappes üheksa inimest.

Eile aga ründas Reutlingeni linna tänavatel matšeetega inimesi 21-aastane Süüriast pärit varjupaigataotleja. Hukkus rase naine ja sai vigastada kaks inimest.