Saksamaal kahtlustatakse kolme isikut, sealhulgas endist EL-i diplomaati, spionaažis Hiina heaks

 (22)
Saksamaal kahtlustatakse kolme isikut, sealhulgas endist EL-i diplomaati, spionaažis Hiina heaks
Foto: John MacDougall, AFP

Saksa prokuratuur teatas täna, et alustas juurdlust kolme inimese üle, kes väidetavalt spioneerisid Hiina heaks. Meedia teatel on üks kahtlusalustest Saksamaa endine diplomaat Euroopa Liidu juures.

„Me saame kinnitada juurdlust kahtlustatava spionaaži üle” Hiina riiklike julgeolekuorganite heaks, teatas liiduprokuratuuri esindaja AFP-le.

Ajakiri Der Spiegel teatas, et üks kahtlusalustest on Saksa diplomaat, kes töötas Euroopa Komisjonis Brüsselis ja enne seda Euroopa Liidu suursaadikuna teistes riikides.

Kaks ülejäänut on teadete kohaselt tuntud Saksa lobiettevõtte lobistid.

Prokuratuur keeldus kahtlusaluste kohta üksikasju avaldamast ja teatas, et rohkem inimesi ei ole kinni peetud.

Siiski kinnitas prokuratuur Der Spiegeli informatsiooni, et politsei otsis täna läbi kolme isiku kodusid ja töökohti Berliinis ja Brüsselis ning Saksamaa Baieri ja Baden-Württembergi liidumaal.

Seotud lood:

Der Spiegeli teatel süüdistatakse endist diplomaati ja üht lobisti „era- ja kommertsinformatsiooni jagamises Hiina riikliku julgeoleku ministeeriumiga”.

Kolmas kahtlusalune on väidetavalt ainult üles näidanud valmisolekut seda teha.

Diplomaat lõpetas oma karjääri Euroopa Liidu juures teadete kohaselt 2017. aastal ja läks tööle lobifirmasse, kuhu ta värbas ka kaks ülejäänud kahtlusalust.

Spionaažitegevus algas väidetavalt samal aastal.