Saksamaal Chemnitzis blokeeris politsei elamupiirkonna, otsitakse pommirünnakut kavandanud süürlast

 (38)
Saksamaal Chemnitzis blokeeris politsei elamupiirkonna, otsitakse pommirünnakut kavandanud süürlast
Foto: AP

Saksamaal Chemnitzis blokeerisid automaatidega relvastatud politseinikud laupäeva ennelõunal ühe elamupiirkonna. Politsei teatas Twitteris, et kahtlustatakse pommirünnaku ettevalmistamist.

Seotud lood:

Politsei teatel on kahtlusalune 22-aastane Jaber A. Süüriast. Saksi liidumaa kriminaalameti esindaja Tom Bernhardti sõnul tuleb arvestada, et isik on ohtlik, vahendab Bild.

Focus Online kirjutas, et mees on juba pikemat aega Saksamaa põhiseaduskaitse (siseriikliku julgeolekuteenistuse) jälgimise all. Väidetavalt kavandas ta pommirünnakut ühes Saksa lennujaamas.

Kella 13 paiku kohaliku aja järgi teatas politsei Twitteris, et politsei haarangu käigus toimus plahvatus. Asjasse puutuvat isikut aga ei leitud. Kõigil blokeeritud ala elanikul paluti oma korteritesse jääda ja järgida politsei juhiseid.

Kesk-Saksa ringhääling (MDR) teatas Saksi liidumaa kriminaalametile viidates, et politseioperatsioon kestab juba alates ööst. MDR-i teatel lõi eriüksus enne keskpäeva maha ühe korteri ukse. Maja elanikud oli politsei enne seda evakueerinud.