Saksamaal Baieris avastati 35 inimesel uus koroonaviiruse mutatsioon

 (50)
Saksamaal Baieris avastati 35 inimesel uus koroonaviiruse mutatsioon
Garmisch-PartenkirchenFoto: PHILIPP GUELLAND, EPA

Saksamaa Baieri liidumaal Garmisch-Partenkirchenis avastati 35 värskelt nakatunud patsiendil koroonaviiruse uus mutatsioon, mis on erinev Suurbritannia tüvest. Arstid ei tea veel, kas see on tavatüvest nakkavam.

Koroonaviiruse uus variant avastati Lõuna-Saksamaal 35 haiglapatsiendil esmaspäeval, vahendab Deutsche Welle.

Veel pole teada, kui nakkav või surmav see on, teatas Garmisch-Partenkircheni haigla tegevdirektor Frank Niederbühl. „Paljas fakt, et see on uus variant, ei tähenda, et see on nakkavam,” ütles Niederbühl.

Haigla meditsiinidirektori asetäitja Clemens Stockklausner ütles, et mingiks paanikaks veel põhjust ei ole.

Proovid on saadetud edasiseks uurimiseks Berliini Charité haiglasse.

Stockklausner rõhutas, et uus mutatsioon on Suurbritannia ja Lõuna-Aafrika variantidest erinev. Viimased on nakkavamad, aga suremust ei ole suurendanud.

Mis aga on ilmselt veelgi tähtsam, uued variandid ei vähenda praegu saadaval olevate vaktsiinide mõju, märgivad eksperdid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!