Saksamaal anti luba koroonaviiruse vaktsiini inimkatsetusteks

 (7)
Saksamaal anti luba koroonaviiruse vaktsiini inimkatsetusteks
Foto: RONALD WITTEK, EPA

Saksamaa andis loa koroonaviiruse vaktsiini esimesteks kliinilisteks ehk inimkatsetusteks vabatahtlikel, teatas riigi vastav järelevalveorgan Paul Ehrlichi Instituut täna.

„Paul Ehrlichi Instituut (PEI)... on andnud loa Covid-19 vastase vaktsiini esimeseks kliiniliseks katsetamiseks Saksamaal,” teatati avalduses, vahendab The Local.

PEI lisas, et luba anti vaktsiinikandidaadi riski/kasu profiili hoolika hindamise järel.

See samm annab rohelise tule Mainzis asuvas ettevõttes Biontech väljatöötatud RNA vaktsiini katsetusteks vabatahtlikel inimestel.

Biontech teeb vaktsiini väljatöötamisel koostööd USA ravimifirmaga Pfizer.

Alguses manustatakse 200 tervele vabatahtlikule vanuses 18-55 RNA vaktsiini variante ning teises faasis võidakse kaasata ka riskigruppide vabatahtlikke, teatas Biontech.

PEI ega arendajad ei täpsusta, millal katsetused algavad, aga Biontech teatas oma avalduses, et see toimub varsti ja oodatust varem.

PEI teatel on katsetus tähtis verstapost ohutu ja efektiivse vaktsiini leidmise teel Covid-19 vastu.

Seotud lood:

Tegemist on neljanda Covid-19 vaktsiini katsetamiseks välja antud loaga maailmas.

PEI presidendi Klaus Cichuteki sõnul on Saksamaal sel aastal oodata veel vaktsiini kliinilisi katsetusi. Siiski peab Cichutek ebatõenäoliseks, et heaks kiidetud vaktsiin muutuks kättesaadavaks veel sel aastal.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!