Saksamaa valimised: Merkel jätkab riigi tüürimist

 (17)
Saksamaa valimised: Merkel jätkab riigi tüürimist
AFP/Scanpix

Vastavalt valimisjaoskonna lävepakuküsitlustele on Saksamaa liidupäeva valimised võitnud kristlike demokraatide ühendliit CDU/CSU ja liidukantsler Angela Merkel jätkab oma ametis.

Agence France-Presse’i andmetel sai CDU/CSU ligi 33,5 protsenti Saksa kodanike häältest. Nende kõige tõenäoliseim koalitsioonipartner — Vaba Demokraatlik Partei — on saanud peaaegu 15 protsenti.  

Praegused partnerid — sotsiaaldemokraadid on kogunud 22-23 protsenti. See on sotside suurim kaotus pärast Teist maailmasõda. Eeldatavasti ootab neid nüüd 11 aasta järel elu opositsioonis.

Agentuuri andmetel on sotsialistide kantslerikandidaat Frank-Walter Steinmeier juba tunnistanud oma kaotust ja teatas, et koalitsioon eesotsas Merkeliga suudab saavutada parlamendis enamuse ka ilma nendeta.

Lävepakuküsitluste tulemused langevad peaaegu täielikult kokku sotsioloogide valimiseelse arvamusega. Toonased küsitlused lubasid konservatiividele 33, vabadele demokraatidele 14 ja sotsidele 25 protsenti valijate häältest.

var c = "";

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.