Saksamaa tervishoiuministri sõnul on koroonaviiruse epideemia seal kontrolli all

 (6)
Saksamaa tervishoiuministri sõnul on koroonaviiruse epideemia seal kontrolli all
Jens SpahnFoto: John MacDougall, AP

Koroonaviiruse epideemia Saksamaal on jälle kontrolli all tänu kuu aega kestnud piirangumeetmetele pärast juhtumite varajast kiiret lisandumist, teatas tervishoiuminister Jens Spahn täna.

Piirangud inimeste kodus hoidmiseks on olnud edukad, teatas Spahn Berliinis ajakirjanikele, vahendab AFP.

„Nakatumisarvud on oluliselt kahanenud, eriti suhteline igapäevane arv. Puhang on täna jälle kontrolli all,” ütles Spahn. „Meil on õnnestunud tuua dünaamiline kasv tagasi lineaarseks kasvuks.”

Spahni sõnul on julgustav, et alates 12. aprillist on iga päev teatatud enamate inimeste paranemisest kui nakatumisest.

Tänahommikuse seisuga oli Saksamaal USA Johns Hopkinsi ülikooli andmerel 137 698 kinnitatud nakatumisjuhtumit. Nende hulgas on 4052 ametlikku surmajuhtumit ja 77 000 paranemist.

Saksamaa nakkushaiguste kontrolli ametkonna Robert Kochi Instituudi (RKI) eile õhtul avaldatud andmete järgi on inimeselt inimesele nakatumise määr langenud 0,7-le.

Nakatumise määr on põhiline indikaator poliitikute jaoks, kui nad kavandavad Saksamaa järkjärgulisi samme riigi avamisel.

„Näeme, kas see on stabiilne,” ütles RKI president Lothar Wieler, lisades, et haigus ei ole kõrvaldatud ja uued nakatumised toimuvad edasi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!