Saksamaa saatis Berliini mõrva pärast välja kaks Vene diplomaati

 (23)
Saksamaa saatis Berliini mõrva pärast välja kaks Vene diplomaati
Foto: CLEMENS BILAN, EPA

Saksamaa liidupeaprokuratuur teatas, et on piisavalt tõendeid, et Venemaa või Tšetšeenia andsid käsu Gruusia kodaniku Zelimhan Hangošvili mõrvamiseks Berliinis. Kaks Venemaa saatkonna töötajat saadeti Saksamaalt välja.

Liidupeaprokuratuur teatas täna, et võtab asja uurimise üle, kinnitades varasemaid teateid, vahendab Deutsche Welle.

Et tõendid viitavad sellele, et mõrva taga oli Venemaa, kasvab tõenäoliselt surve Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli valitsusele tõsise signaali saatmiseks Moskvale.

Liidupeaprokuratuur teatas oma avalduses, et on piisavalt tõendeid, mis viitavad sellele, et mõrv pandi toime Vene riigi või Tšetšeenia ülesandel.

Saksamaa välisministeerium teatas, et kaks Venemaa Berliini saatkonna töötajat on välja saadetud.

40-aastane Hangošvili lasti maha augusti lõpus Berliini Moabiti linnaosa pargis. Kahtlusalune, 49-aastane Venemaa kodanik lähenes ohvrile jalgrattal ja pani mõrva toime päise päeva ajal. Mõrv tekitas kahtlusi Vene riigi osaluses algusest peale, aga Moskva on seda eitanud.

Seotud lood:

Hangošvili oli tšetšeeni päritolu Gruusia kodanikust varjupaigataotleja, kes võitles Teises Tšetšeenia sõjas Venemaa vastu. Teadete kohaselt on ta tegutsenud ka Ukrainas ja Gruusias Venemaa huvide vastu.

2016. aastal palus Hangošvili Saksamaal varjupaika pärast seda, kui Gruusias oli mitu korda tema elu kallale kiputud. Tema varjupaigataotlus lükati aga tagasi ja ta ootas väljasaatmist.

„Meid hoiatati, et lõpuks see juhtub,” ütles Hangošvili endine naine Manana Tsatijeva varem Deutsche Wellele.