Saksamaa rikkaimad inimesed on odavpoekettide omanikud

 (16)
Saksamaa rikkaimad inimesed on odavpoekettide omanikud
AFP/Scanpix

Saksamaa rikkaimate inimeste edetabeli tipus on endiselt odavpoekettide juhid. Ajalehe Manager Magazin iga-aastase nimekirja esikohal on Aldi looja Karl Albrecht 17,2 miljardi euro suuruse varandusega ning kolmas on nimekirjas Lidli juht Dieter Schwarz 11,5 miljardi euroga.

Aldi ehk Albrecht Discount on ülirikaste perefirma. Manager Magazini nimekirja teisel kohal on kadunud Theo Albrechti pärijad 16 miljardi euro suuruse varandusega. Schwarzi Lidli impeeriumi kuulub samas lisaks Kauflandi kett, vahendab YLE Uutiset.

Kaubandus paistab Saksamaal ka muidu tulutoov äri olevat, sest neljandal kohal on posti- ja internetimüügiga rikastunud perekonna Otto liikmed. Kümne rikkama nimekirjas leidub tuntud perekonnanimesid nagu Würth, Oetker, Herz ja Braun. Rikkaim naine on BMW pärijanna Susanne Klatten.

Aastaga on Saksamaal juurde tulnud neli miljardäri. Nüüd on neid 103. Saja rikkaima sakslase kokku liidetud varandus on Manager Magazini teatel 287,35 miljardit eurot. 300 kõige rikkamat ületavad 400 miljardi piiri.

Aldi asutaja varandusest saab aimu, kui võtta arvesse, et Karl Albrecht võiks 47 aastat järjest kasutada iga päev miljon eurot, kui arvel olev rahasumma ei tooks sisse intresse ning ka investeeringud ei toodaks midagi.