Saksamaa keelas enam kui kahe inimese avaliku kogunemise

 (48)
Saksamaa keelas enam kui kahe inimese avaliku kogunemise
Foto: Oliver Baumgart via www.imago-images.de

Saksamaa piiras koroonaviiruse puhangu kontrollimiseks veelgi inimeste omavahelisi kokkupuuteid ning keelas enam kui kahe inimesi avalikud kogunemised.

Liidukantsler Angela Merkel ütles telepöördumises, et kõige efektiivsem viis nakatumise tempo aeglustamiseks on inimeste oma käitumine, vahendab BBC News.

Meetmete hulgas on juuksuri-, ilu- ja massaažisalongide sulgemine. Muud mittehädavajalikud asutused olid juba varem suletud.

Varsti pärast seda teatas kantsleriamet, et Merkel läheb ka ise karantiini, sest positiivse koroonaviiruse proovi andis arst, kes vaktsineeris Merkelit kopsupõletikku tekitava bakteri vastu. 65-aastaselt kantslerilt võetakse lähipäevadel regulaarselt proove ja ta töötab kodus.

Saksamaal on seni kinnitatud 18 610 nakatumis- ja 55 surmajuhtumit.

Inimestel ei lubata enam moodustada avalikkuses kolme- või enamaliikmelisi gruppe, kui nad ei ela koos samas leibkonnas või kui kogunemine ei ole seotud tööga. Politsei jälgib ja karistab kõiki, kes uusi reegleid rikuvad.

Restoranidel on lubatud pakkuda ainult toidu kaasaostmisteenust. Kõik reeglid kehtivad kõigis liidumaades vähemalt kaks järgmist nädalat.

„Suur eesmärk on võita aega võitluses viiruse vastu,“ ütles Merkel, kutsudes kodanikke üles hoidma kontakte väljaspool oma leibkonda absoluutselt minimaalsetena ja hoidma avalikus kohas teistest inimestest distantsi vähemalt 1,5 meetrit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Küsitlus #118543