Saksamaa kahtlustab Venemaad energiafirmade andmete häkkimises

 (16)
Saksamaa kahtlustab Venemaad energiafirmade andmete häkkimises
Foto: Anni Õnneleid

Saksa vastuluureagentuuri BfV juht Hans-Georg Maassen ütles meediafirmale RND antud intervjuus, et Saksa energiafirmasid tabanud ja eelmisel nädalal avalikustatud küberründe taga oli tõenäoliselt Venemaa.

Saksa küberkaitseagentuur teatas 13. juunil, et mitu Saksa energia- ja elektrilevifirmat sattusid hiljuti küberründe ohvriks, kui tundmatud häkkerid proovisid nende serveritesse tungida. Küberkaitsjate sõnul õnnestus kurjategijatel tungida vaid mõne firma süsteemidesse.

Luurejuht ütles meediale, et Venemaa osalusele viitab mitu faktorit, sealhulgas ründe läbiviimise metoodika. Ta ei soostunud ütlema, millised ettevõtted häkkerite ohvriks langesid ja kui palju neid oli.

Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov ütles süüdistusi kommenteerides: „Me ei tea, millest ta räägib.” Välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova ütles, et Saksamaa peaks oma väidete kohta esitama tõendid.

Varem on ka USA süüdistanud Venemaad energeetikavõrgustiku vastastes rünnakutes. Aprillis ütles välisminister Heiko Maas, et eeldatavasti oli Venemaa detsembris avastatud küberründe taga, mille sihtmärk oli Saksa välisministeerium.