Saksa-USA spionaažiafäär laieneb: läbi otsiti Saksa kaitseministeeriumi töötaja elu- ja tööruumid

 (4)
Saksa-USA spionaažiafäär laieneb: läbi otsiti Saksa kaitseministeeriumi töötaja elu- ja tööruumid
Foto: Michael Sohn, AP

Saksa meediakanalite NDR-i, WDR-i ja Süddeutsche Zeitungi teatel on päevavalgele tulnud veel teinegi spionaažijuhtum: liidukriminaalamet ja liiduprokuratuur otsisid läbi väidetavalt USA salateenistuse heaks töötanud kaitseministeeriumi töötaja elu- ja tööruumid.

Saksamaa ja USA vaheline spionaažiafäär laieneb. Alates kolmapäeva hommikust on Saksamaa liidukriminaalameti ja liiduprokuratuuri töötajad Berliini lähedal läbi otsinud väidetavalt Saksamaal USA salateenistuse heaks töötanud kaitseministeeriumi töötaja elu- ja tööruume, vahendab Süddeutsche Zeitung.

Liiduprokuratuur selgitas kolmapäeva hommikul järelepärimise peale, et läbiotsimine veel kestab. Rohkemat informatsiooni hetkel ei avaldatud.

Kaitseministeeriumi töötajale kehtestati kahtlustuse tõttu salajase materjali käsitlemise keeld. Prokuratuur kuulab ta veel kolmapäeval üle.

Informeeritud ringkondade sõnul on uus juhtum veelgi tõsisem, kui eelmisel nädalal vahistatud Saksa luureteenistuse Bundesnachrichtendiensti (BND) töötaja oma. Viimane edastas kahe aasta jooksul USA luure keskagentuurile (CIA) üle 200 dokumendi ja sai selle eest umbes 25 000 eurot.