Saksa tapamajast avastati suur koroonaviiruse kolle

 (15)
Saksa tapamajast avastati suur koroonaviiruse kolle
Ettevõtte Tönnies peakorter Saksamaal.Foto: SASCHA SCHUERMANN, AFP

Saksamaal kästi tuhandetel tapamaja töötajatel karantiini minna, sest sealt leiti koroonaviiruse kolle. Ettevõte peatas ajutiselt töö.

Saksamaal Gütersloh linna tapamajas andsid 650 inimest positiivse koroonaviiruse proovi ja alates eile pärastlõunast on ettevõtte tegevus peatatud, kirjutab BBC.

Testitud on rohkem kui tuhandet töötajat, mitu tuhat ootab veel oma järge. Tehase töötajad ja nendega kokku puutunud inimesed peavad viibima testi tulemuste selgumiseni karantiinis.

Ettevõtte Tönnies Group esindaja vabandas toimunu pärast.

Kohalikud võimud peatasid piirkonnas kuni kuu lõpuni lasteaedade ja koolide tegevuse. Saksa liidukantsler Angela Merkel tervitas viiruse levikut tõkestavate piirangute kehtestamist.

Saksamaad on seni koroonaviiruse eduka tõrjumise heaks näiteks toodud: tegu on Euroopa Liidu rahvarohkeima riigiga, kuid seal on registreeritud alla 9000 surma.

Ka teiste riikide, näiteks USA ja Prantsusmaa, tapamajades on avastatud koroonaviiruse koldeid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!