Saksa sõjalaev eelistas piraatide alused uputada

 (53)
Saksa sõjalaev eelistas piraatide alused uputada
foto: Bundeswehr---

Euroopa Liidu piraadivastase operatsiooni Atalanta raames Somaalia mereröövlitega võitlev Saksa mereväe fregatt Bremen uputas kaks somaallaste alust.

Bundeswehri ametlikus teadandes öeldakse, et Bremen märkas 13. oktoobri hommikul Seišelli saarte lähedal kolme kahtlast paati, mille peale saadeti välja luurekopter. Piloodid märkasid, et paatides olevad inimesed viskavad relvi üle parda.

Alused õnnestus peatada vaid hoiatuslaskudega. Kuid senikaua kuni fregatt jõudis sündmuskohale ja laskis vette patrulli, jõudsid mereröövlid veel mitmetest esemetest vabaneda.

Selle tulemusena sakslased aluste pardalt relvi ei avastanud, kuid see eest leiti 10 kanistrit lõhkeainega, mis Bundeswehri teatel „viitasid piraatlikule tegevusele".

Sellest hoolimata otsustas Atalanta juhatus bandiite mitte kinni pidada ja kõik 11 inimest istutati ümber ühte paati ning neil lasti oma teed minna. Ülejäänud kaks kiiremat alust Bremen uputas kahuritulega.

Ajaleht Welt märgib, et Saksamaa poolt võtab piraadivastasest võitlusest osa kaks Marine (Saksa merevägi, endine Kriegsmarine) fregatti - Bremen ja Karlsruhe koos 450 sõjaväelasega.