Saksa sarivägistaja tunnistas üles 1000 seksuaalkuritegu

 (7)
Saksa sarivägistaja tunnistas üles 1000 seksuaalkuritegu
Foto: Ilmar Saabas

Sarivägistamises süüdistatav mees tunnistas esmaspäeval Saksamaal Düsseldorfi kohtus üles enam kui 1000 seksuaalkuriteo toimepanemise kahe aastakümne jooksul.

Reinimaa-Pfalzi liidumaalt Altenahri piirkonnast pärit 46-aastane laste isa, keda nimetatakse Jörg P.-ks, tunnistas üles 20 vägistamist ja enam kui 1000 muud kuritegu, peamiselt enesepaljastamist, vahendab The Local.

Prokuratuur teatas, et esitab mehele süüdistuse vaid üheksas vägistamises ja vägistamiskatses, et kohtuprotsessi mitte mõttetult pikaks venitada.

Mees vägistas aastatel 1995-2010 Saksamaal Krefeldis, Bonnis, Düsseldorfis, Kölnis ja Aachenis, Hollandis Venlos ning Belgias Eupenis 20 naist ning pani toime enam kui 1000 muud kuritegu. Naiste ligimeelitamiseks püüdis ta neis kaastunnet äratada.

Tavaliselt teeskles vägistaja, et ta ei saa oma käsi liigutada ja palus naiste abi urineerimisel.

Liidumaa prokuröri Eberhard Haringsi sõnul ei saa Jörg P.-d suurema osa kuritegude eest süüdi mõista, sest naised osalesid vabatahtlikult.

Krefeldi politsei uurija Claudia Stickelbrocki sõnul erutas lukksepaametit pidanud Jörg P.-d eriti, kui ohvrid olid kultuursed. Seetõttu tegutses ta tavaliselt ülikoolilinnades, valides ohvriteks tudengeid, naisarste ja psühholooge.