Saksa politseijuht: pole mingeid viiteid, et terroristid esineksid varjupaigataotlejatena

 (17)
Saksa politseijuht: pole mingeid viiteid, et terroristid esineksid varjupaigataotlejatena
Holger MünchFoto: John MacDougall, AFP

Pole mingit märki selle kohta, et islamistlikud võitlejad oleksid pagulastena esinedes Saksamaale sisenenud, et seal rünnakut toime panna, ütles Saksamaa liidukriminaalameti (BKA) president Holger Münch.

„On olemas oht tasemel, mida peab võtma tõsiselt, aga meil ei ole konkreetseid viiteid rünnaku planeerimisele,“ ütles Münch teisipäeval intervjuus ajalehele Die Welt, vahendab Reuters.

„Seni ei ole meil viiteid selle kohta, et terrorist oleks sisenenud Saksamaale varjupaigataotlejana, et toime panna rünnakut,“ teatas Münch.

Münch lisas aga, et umbes kümme sisserändajat on uurimise all võimalike džihadistide või sõjakurjategijatena pärast peamiselt teistelt pagulastelt saadud vihjeid.

Saksamaa siseluureteenistuse, põhiseaduse kaitse liiduameti (BfV) juht hoiatas nädalavahetusel, et võitlejad võivad ära kasutada kaootilist olukorda, mille Euroopa rändekriis mõnikord tekitab.

Saksamaalt on Lähis-Itta sõitnud üle 750 kahtlustatava islamisti ning võimud teavad umbes 70, kes on sealsetest väljaõppelaagritest naasnud, teatas Münch.