Saksa politsei tahaks varjupaigataotlejaid usu järgi sorteerida

 (17)
Saksa politsei tahaks varjupaigataotlejaid usu järgi sorteerida
Foto: KAI PFAFFENBACH, REUTERS

Saksamaa asüülikeskustes tuleb üha rohkem ette vägivalda. Politsei leiab, et on absoluutsel koormatuse piiril ning edasise vägivalla ärahoidmiseks peaks põgenikke nende usutunnistuse järgi sorteerima hakkama.

Pagulaskriis on pannud Saksa politseinikele tohutu lisakoorma. Nad peavad tulijaid registreerima, lahendama tülisid majutuspaikades ning varjupaigataotlejaid paremäärmuslaste eest kaitsma, vahendab ajaleht Die Welt.

„Politsei on absoluutsel koormatuse piiril,“ ütles politseinike ametiühingu (GdP) asejuht Jörg Radek. „Meie ametnikke kutsutakse üha rohkem põgenikekeskustesse tülisid lahendama. Kui ühes keskuses on 4000 inimest ja seal on tegelikult ainult 750 kohta, viivad kitsad olud agressiivsuseni, kus isegi selline väike asi nagu tualetiskäik viib käsitsi kallale minekuni.“

Et erinevate gruppide liikmed on omavahel solidaarsed, tuleb üha rohkem ette massikaklusi. „Siis ei piisa sellest, kui me ühe patrullauto kohale saadame, siis on vaja kuni 21 patrullautot,“ ütles Radek.

„Me peame tegema kõik, et edasisi vägivallapuhanguid ära hoida,“ ütles Radek. „Ma peaksin absoluutselt mõttekaks eraldi majutust usundite järgi.“