Saksa meedia: Günther Oettingerist ei saagi Euroopa Komisjoni asepresidenti

 (4)
Saksa meedia: Günther Oettingerist ei saagi Euroopa Komisjoni asepresidenti
Günther OettingerFoto: Emmanuel Dunand, AFP

Euroopa Komisjoni asepresidendi ametikoht on vaba ja seni peeti favoriidiks selle saamiseks sakslast Günther Oettingeri. Nüüd aga teatab Saksa meedia, et Oettinger siiski ei saa seda kohta.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker eelistab nähtavasti selle koha täitmata jätta, kirjutab Süddeutsche Zeitung. Sellega säästetakse iga kuu umbes 2000 eurot maksumaksja raha, kuid mis peamine, Oettinger tekitaks Junckerile asepresidendina poliitilisi probleeme: kuue asepresidendi hulgas oleks endiselt vaid üks naine, vahendab Der Spiegel.

Ametikoht on vakantne alates sellest, kui bulgaarlanna Kristalina Georgieva Maailmapanka tööle läks. Oettinger on olnud favoriit seda kohta täitma, sest ta võttis aastavahetusel üle Georgieva haldusala.

Brüsselis peeti Oettingeri ametisse nimetamist alguses puhtaks formaalsuseks. Siiski on teda saatnud mitmed skandaalid, nagu hiinlaste pilusilmadeks nimetamine ja homonaljad. Lisaks sellele sai teatavaks, et Oettinger sõitis Kremlile lähedase lobisti eralennukis Budapesti õhtusöögile Ungari peaministri Viktor Orbániga. Eetikareegleid Oettinger küll ei rikkunud, kuid tema lähedus lobistidele tekitas küsimusi.