Saksa kooliründaja soovis tappa võimalikult palju

 (4)
Saksa kooliründaja soovis tappa võimalikult palju
AFP/Scanpix

Süütepudelite, kirve ja noaga varustatud 18-aastane Georg R., kes ründas Saksamaal Baieris Ansbachi Carolinumi gümnaasiumi, soovis tappa võimalikult palju inimesi ja kogu koolimaja maha põletada. Oma tegu oli ta kavandanud kuid.

Ajalehe Augsburger Allgemeine andmetel oli Georg R. oma tegu mitu kuud ette minuthaaval planeerinud ja täpselt ellu viinud, vahendab Bild.

Ründaja eesmärk oli võimalikult palju inimesi tappa ja Molotovi kokteilidega koolimaja põlema süüdata.

Georgi eeskujud olid varem toimunud kooliveresaunad USA-s ja Saksamaal. Noormees oli arvestanud, et politsei ta tapab.

Nooruki sülearvuti uurimisel selgus, et ta kavandas oma tegu juba aprilli keskel ja esimesed konkreetsed plaanid töötas ta välja mai keskel. Need sisaldasid rünnaku aega, relvastust ja koolimaja korrust.

Georgi plaan oli õpilased tulega klassiruumidest välja ajada ja neid põgenemisel kirvega rünnata. Ta ei tahtnud tappa ühtegi konkreetset isikut, vaid niipalju inimesi kui võimalik.

Rünnaku käigus sai üheksa õpilast ja üks õpetaja vigastada, üks õpilastest eluohtlikult. Võttes arvesse seda, mida Georg kavandanud oli, on ime, et kõik niigi hästi läks.

Pühapäeval kogunes Ansbachi Püha Johannese kirikusse 1000 inimest oikumeenilisele jumalateenistusele, et avaldada toetust vigastatutele.