Rootsi suurendab sõjalist koostööd Ameerika Ühendriikidega

 (24)
Eesti ja Rootsi kaitseministrite pressikonverents
Rootsi kaitseminister Peter HultqvistFoto: Andres Putting

Rootsi kaitseminister Peter Hultqvist teatas täna, et Rootsi suurendab sõjalist koostööd USA-ga, põhjuseks Venemaa tegevus, mis on õõnestanud Euroopa julgeolekuolukorda,

Ajalehes Dagens Nyheter avaldatud intervjuus nimetas kaitseminister Vene valitsust natsionalistlikuks ja Vladimir Putini autoritaarse juhtimise all olevaks ning ütles, et lähedasemad sõjalised sidemed USA-ga aitavad säilitada rahu ja turvalisust, vahendab ERR Uudised portaali The Local.

Lõppeval nädalal käis Stockholmis visiidil USA senaator John McCain, kes kohtus välisminister Margot Wallströmi, kaitseminister Hultqvisti ja relvajõudude ülemjuhataja Sverker Göransoniga. Hultqvist tunnistas, et McCaini külastus ei olnud ainult viisakusvisiit, vaid osa protsessist, mille eesmärk on süvendada ja arendada koostööd USA-ga.

"Venemaa annekteeris Krimmi, rikkudes rahvusvahelist õigust ja toidab sõjalist konflikti Ukrainas," lausus Hultqvist. "See on muutnud julgeolekuolukorda Euroopas ja see on keeruline reaalsus, milles me peame elama."