Rootsi safarikorraldajat süüdistatakse Kesk-Aafrika Vabariigis mõrvades

 (4)
Rootsi safarikorraldajat süüdistatakse Kesk-Aafrika Vabariigis mõrvades
AFP/Scanpix

Rootsist pärit professionaalset jahimeest Erik Mararvi ja tema safarifirma kümmet töötajat süüdistatakse Kesk-Aafrika Vabariigis mõrvades, pärast seda kui riigi kirdeosas leiti surnuna 13 kaevurit, teatas politsei esmaspäeval.

Politsei esindaja ütles, et ettevõtte Central African Wildlife Adventures juhile Mararvile ja kümnele töötajale, kellest mitu on välismaalased, esitati mõrvasüüdistus neljapäeval ning nad jäeti pealinna Bangui N'garagba vanglasse vahi alla, vahendab The Local.

Mararv koos kaaslastega vahistati algselt Bakumas ja Bangassus ning viidi siis Banguisse.

Ngungunza kaevanduses töötanud 13 kaevuri surnukehad leiti 29. märtsil. Meestel olid käed selja taha seotud, ning nad olid surnuks pekstud või pussitatud.

Vahistamise ajal kinnitas rootslase naine, et mees pole tapmistega kuidagi seotud.

„Meie jahimaade lõunaosas on koht, kus jõest kulda sõelutakse. Me ehitasime selles piirkonnas teid ja meiega koos olid Kesk-Aafrika töölised. Nad läksid allavoolu vett tooma ja leidsid surnud inimesed. Nad kutsusid minu abikaasa ja küsisid, mida teha,“ rääkis naine aprilli keskel ajalehele Expressen.

Inimõigusteorganisatsioon Human Rights Watch kirjutas oma veebilehel, et on dokumenteerinud piirkonnas mitmeid rünnakuid, milles kahtlustatakse Uganda Issanda Vastupanu Armeed (LRA).