Rootsi relvad lõpetasid Venezuela ja Colombia suhted

 (7)
Rootsi relvad lõpetasid Venezuela ja Colombia suhted
AFP/Scanpix

Venezuela president Hugo Chávez teatas teisipäeval, et Venezuela toob koju oma suursaadiku Colombias ja katkestab naaberriigiga diplomaatilised suhted. Colombia on süüdistanud Venezuelat Rootsist ostetud relvade Colombia mässulistele edasi müümises.

„Ma andsin käsu tuua meie suursaadik ja diplomaatiline personal Bogotást koju,” ütles Chávez televisioonis üle kantud valitsuse istungil Reutersi vahendusel. „Me külmutame suhted Colombiaga.”

Päev varem teatas Colombia, et Venezuela poolt Rootsist ostetud relvad on jõudnud Colombia revolutsiooniliste relvajõudude FARC sisside kätte. FARC on üle 40 aasta võidelnud Colombia valitsusvägede vastu.

Colombia asepresident Francisco Santos ütles esmaspäeval, et valitsus uurib, kuidas sattusid Rootsi tankitõrjerelvad FARC-i valdusse.

Chávez väitis, et süüdistused on alusetud ja tegemist on suure manipulatsiooniga. Tema sõnul on FARC saanud relvi mitmetest riikidest, sealhulgas USA-st, Venemaalt ja Iisraelist, kuid Colombia süüdistab ainult Venezuelat.

Pärast teadet suhete katkestamisest Colombiaga jätkas Chávez valitsuse istungit, millel muuhulgas tähistati ka tema 55. sünnipäeva. Lauldi, söödi torti ning anti üle kingitusi. Venemaa asepeaminister Igor Setšin kinkis Chávezile kuldse mõõga.