Rootsi leht: Viking Line’i laevadel müüakse seksiteenuseid

 (14)
Rootsi leht: Viking Line’i laevadel müüakse seksiteenuseid
Reuters/Scanpix

Rootsi ajaleht Expressen paljastas Soome ja Rootsi vahel sõitvatel parvlaevadel tegutseva prostitutsioonivõrgustiku. Expresseni ajakirjanik osales Viking Line’i 23-tunnisel kruiisil Stockholmist Turusse.

Kruiisil oli ajalehe teatel mitmeid erinevas vanuses mehi ja naisi, kes olid kokku leppinud kohtumise parvlaeval Amorella seksiteenuste müügile keskendunud veebilehel, vahendab Helsingin Sanomat.

Reis algas traditsiooniliselt: naised ja klientideks olnud mehed sõid Rootsi lauas õhtust ning seejärel mindi tax free poodi sisseoste tegema ja diskosaali tantsima.

Hilisööl siirduti kajutisse, kus üks naistest pakkus ajakirjanikule raha eest seksi. Hinnaks oli 2500 Rootsi krooni ehk umbes 250 eurot.

Naine rääkis üksikasjalikult, mis hakkaks toimuma ja milliseid teenuseid ta pakub.

Enne laeva naasmist Stockholmi rääkis üks naistest ajakirjanikule pakutavatest teenustest.

„Laevadel on see palju lihtsam,” ütles naine. Tema kolleegi sõnul on laev täiuslik paik ebaseadusliku tegevusega tegelemiseks. „Siin ei tea keegi, mis toimub.”

Naised tunnistasid, et pakuvad eskortteenuseid, kuid eitasid, et on prostituudid.

Viking Line teatas, et seksiteenuste müüki ja ostu on väga raske kontrollida. Laeva meeskonnaliikmed ei tohi kajutitesse siseneda, kui reisijat ei kahtlustata kuriteos. Sama ütles ka Stockholmi politsei esindaja.