Rootsi lehe teatel sõdib Ukrainas Soome ajateenistuse läbinud mees

 (49)
Rootsi lehe teatel sõdib Ukrainas Soome ajateenistuse läbinud mees
Foto: VALENTÕN OGIRENKO, REUTERS

Rootsi ajalehele Dagens Nyheter andis Ukrainas Mariupoli lähedal intervjuu 26-aastane Carolus Löfroos, kes võitleb Ukraina vabatahtlike pataljonis Azov ning kellel on nii Soome kui ka Rootsi kodakondsus ja kes on enese sõnul ka Soomes ajateenistuse läbinud.

Löfroos ei räägi Dagens Nyheterile, kas ta on ka otseselt lahingutes osalenud. Ta ütleb siiski, et nägi eelmisel laupäeval hävingut, mida mässuliste raketirünnak Mariupolis põhjustas. Azovi mehed olid tema sõnul abis päästetöödel, vahendab Ilta-Sanomat.

„Ma ei ole mingi nats, ma pean ennast eelkõige apoliitiliseks,“ ütleb Löfroos Dagens Nyheterile.

Löfroosi sõnul läks ta Ukrainasse, sest tahtis aidata. Väidetavalt ei saa ta sõdimise eest mingit tasu.

„Kui Rootsit rünnataks, tahaksin ma, et ka meie saaksime abi. Ma tahan aidata Ukrainat, keda Venemaa on rünnanud,“ ütleb Löfroos.

Löfroosi arvates on juba augustist olnud selge, et mässuliste taga on Venemaa sõjajõud.

Soome kaitsepolitseil ei ole andmeid Ida-Ukrainas sõdivate soomlaste kohta.

„Meil ei ole sellist informatsiooni, mis oleks seotud meie tegevusvaldkonnaga. Me ei välista siiski võimalust, et seal võib olla üksikuid soomlasi,“ ütles üleminspektor Tuomas Portaankorva Ilta-Sanomatale.

Rootsis seevastu on teada vabatahtlike grupp, mis esineb Facebookis avalikult. Selle grupi teatel on esimene rootslane jaanuari algupoolel Ukrainas ka langenud. Selle grupi taust on paremäärmuslik.