Rootsi justiitsminister jäi vahele jõulujärgsel soodusmüügil käimisega, mida valitsus soovitas vältida

 (10)
Rootsi justiitsminister jäi vahele jõulujärgsel soodusmüügil käimisega, mida valitsus soovitas vältida
Morgan JohanssonFoto: Jessica Gow/TT

Rootsis puhkes skandaal justiitsminister Morgan Johanssoni ümber, kes käis 26. detsembril soovitusi eirates poes alandatud hinnaga kaupa ostmas. Johansson on seejuures ise varem koroonaviiruse tõttu antud soovitusi eiravad tuntud rootslased hukka mõistnud.

Sotsiaaldemokraadist minister läks osturetkele vaid päev pärast seda, kui Rootsi terviseamet ja tema erakonnakaaslasest peaminister Stefan Löfven olid õhutanud inimesi pandeemia tõttu soodusmüüke vältima, vahendab Yle Uutiset.

Poepidajatelt paluti, et nad ei korraldaks tänavu tavaks saanud pühadevahe soodusmüüke, ja kliente õhutati rahvarohkeid poode vältima.

Eile paljastas aga Rootsi Televisioon (SVT), et justiitsminister Johansson tormas juba 26. detsembril riigi lõunaosas Lundis ostlema.

SVT teatas pealtnägijatele viidates, et Johansson saabus laupäeval kaubanduskeskusse Nova mitme ihukaitsja saatel. Minister pidi mõne aja sissepääsemist ootama, sest keskuses korraga viibida lubatud inimeste arv on piiratud.

„Nii spontaanselt öelduna tundub see uskumatult sobimatuna, kui tegemist ei ole mingi apteegis käigu sarnase vältimatu asjatoimetusega,” kommenteeris ministri osturetke Lundi ülikooli viroloogiadotsent Joakim Esbjörnsson-Klemendz.

Johansson kommenteeris poeskäiku SVT-le saadetud kahetseva SMS-iga.

„Käisin teisel jõulupühal kaubanduskeskuses, et osta hilinenud jõulukink oma vanematele. See oli ettevaatamatu ja ma oleksin pidanud oma ostud paremini planeerima. Seal ei olnud tegelikult palju rahvast ja turvalist vahemaad sai hoida, sest turvamehed reguleerisid külastajate hulka,” kirjutas Johansson.

Johansson kirjutas sel teemal eile ka Twitteris, kus kinnitas, et järgis reegleid. Ta kirjutas ka, et tema vanemad, kellele allahinnatud kink oli mõeldud, olid jõulupühade ajal isolatsioonis.

Mitmed kommenteerijad mõistsid Johanssoni tegevuse hukka. Mõned aga ka kaitsesid teda ja tuletasid meelde, et soodusmüükide vältimine on ainult soovitus.

Ajaleht Expressen tuletas meelde, et grupp haiglaõdesid avaldas enne jõule sama kaubanduskeskuse Nova juures meelt asjatu ostlemise vastu.

Peaminister Löfven helistas Johanssonile, kui tema osturetk avalikuks tuli. Dagens Nyheteri ja SVT teatel tahtis Löfven kuulda Johanssoni selgitust. Löfven pidas Johanssoni käitumist ettevaatamatuks.

Dagens Nyheteri teatel kinnitas peaministri pressisekretär, et Löfven ise ei ole viimastel päevadel soodusmüükidel käinud.

Opositsiooniliste moderaatide parlamendifraktsiooni esimees Tobias Billström nimetas Johanssoni poeskäiku „nii neetult ebalojaalseks kõigi õigesti käitujate suhtes”.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!