Rootsi ei saa enam lubada olukorda, kus saabub 10 000 varjupaigataotlejat nädalas

 (40)
Refugees from Syria
Süüria põgenikud RootsisFoto: Ola Torkelsson / TT, TT NEWS AGENCY

Rootsi justiits- ja migratsiooniminister Morgan Johansson ütles "Aktuaalsele kaamerale", et sellise olukorra kordumist, kus riiki saabub 10 000 varjupaigataotlejat nädalas, ei saa Rootsi endale enam lubada.

Rootsi saabus möödunud aastal 160 000 varjupaigataotlejat, mullu suvel tuli nädalas 10 000 varjupaigataotlejat. Täna on see number 700, sest Rootsi on karmistanud migratsioonipoliitikat, vahendab ERR Uudised.

"See on kõrgeim number Euroopas ja meie lähiajaloos, kuid saame sellega hakkama. Kuid meeles tuleb pidada ka teist asja, et me saame hakkama, kuid me ei saa hakkama, kui nii palju inimesi tuleb jätkuvalt iga nädal. Seega pidime vastu võtma meetmeid, et arvu vähendada. Kolmas järelm oli see, et me ei saa Rootsit sellisesse positsiooni enam kunagi panna," nentis Rootsi justiits- ja migratsiooniminister Morgan Johansson.

Minister rõhutas, et Euroopa Liidul, kus elab 500 miljonit inimest, ei oleks üle jõu käiv võtta vastu miljon varjupaigataotlejat. Ja et Stockholm ei ole õnnelik, et see koorem jaguneb täna enamasti vaid Austria, Saksamaa ja Rootsi vahel.