Rikkurid tegelevad militaarturismiga

 (19)

Venemaal Nižni Tagilis, kus laupäeval lõppes Vene relvastusnäitus, saavad nüüd kõik soovijad nautida militaarturismi, võimalusega tulistada kõige erinevamatest relvadest.

“Meie instituudi polügoonil korraldatakse kolme- ja viiepäevaseid sõjalis-turistlikke tuure ärimeestele, samuti teistele ekstreemturismi armastajatele võimalusega sooritada lahingulaskmisi kõige kaasaegsema maaväe lahingutehnika — tankide, jalaväe lahingumasinate ja suurtükisüsteemidega, samuti igat liiki tulirelvadega,” ütles ajakirjanikele Nižni Tagili metallikatsetusinstituudi direkor Valeri Rudenko.

Ta lisas, et mõlemat liiki tuurid, samuti tulistamine, on tasulised. Küsimusele maksumuse kohta vastas Rudenko järgmiselt: “Üks suurtükimürsk maksab 8.000-15.000 rubla, aga juhitav tankirakett 160.000. Siit arvestatakse ka iga laskmisviisi tasu.”

Rudenko lisas, et üks selline tuur on juba korraldatud.

“Me korraldasime omalaadse proovituuri meie sponsoritele, kes aitasid meid relvastusnäituse korraldamisel. Neile meeldis väga tulistamine erinevast tehnikast, eriti rasketehnikast. Loodame, et see ekstreempuhkuse viis meeldib ka teistele ärimeestele, samuti kõigile soovijatele,” märkis ta.