Riigiduuma asespiiker: Euroopa Nõukogu parlamentaarne assamblee on poliitiliste pügmeede – Balti riikide – võimu all

 (175)
Riigiduuma asespiiker: Euroopa Nõukogu parlamentaarne assamblee on poliitiliste pügmeede – Balti riikide – võimu all
Aleksandr RomanovitšFoto: Vitali Beloussov, RIA Novosti

Euroopa Nõukogu parlamentaarse assamblee (ENPA) vastu võetud resolutsioon Venemaal 22 aastaks süüdi mõistetud Ukraina piloodi Nadia Savtšenko kohta näitab, et organisatsioon on senimaani selliste riikide võimu all, kes pole oma siseasjadega hakkama saanud, leiab Vene riigiduuma asespiiker ja väliskomitee esimehe asetäitja Aleksandr Romanovitš.

ENPA võttis vastu resolutsiooni, milles tehti ettepanek koostada niinimetatud Savtšenko nimekiri isikutest, kes on tema süüdimõistmisega seotud, ja kehtestada neile sanktsioonid, kui teda kiiresti ei vabastata, vahendab RIA Novosti.

ENPA tervitas ka Leedu vastu võetud Savtšenko nimekirja, millesse on kantud 46 inimest.

„ENPA vastu võetud resolutsioon näitab, et assamblee on senimaani tegelikkuses poliitiliste pügmeede võimu all, riikide, kes pole suutnud oma sisemiste asjadega hakkama saada ja püüavad teha kõik, et kas või millegagi teenida ära õigus asetseda maailma poliitilisel kaardil,“ ütles Romanovitš.

Romanovitši sõnul ei saa Leedu, Läti, Eesti ja teised nendetaolised kiidelda ei elustandardi tõusu ega elanikkonna kasvuga.

„Tööpuuduse ja massilise teistesse riikidesse tööle väljarändamise tingimustes teostavad nad ennast deklaratsioonide kirjutamise abil, mis projitseerivad nende oma hirme tugeva idanaabri ees väljapoole. Käratsev vähemus, mis juhib enamust, näitab kriisi ENPA-s, mitte selle demokraatlikkust,“ kuulutas Romanovitš.