Riias peeti kinni Borati stringides taielnud turist

 (12)
Sacha Baron Cohen, film
Internet

Läti politsei pidas Riia Vabadussamba juures kinni väljakutsuvalt käituva ja filmitegelase Borati-stiilis stringidesse riietatud uusmeremaalase, kes filmis ja pildistas enda ebasündsat käitumist mobiiltelefoniga.

Läti riigipolitsei pressiesindaja Ieva Rekšņa sõnul oli 9. veebruari öösel kinnipeetud Uus-Meremaa kodanik kaine, talle koostati haldusõigusrikkumise protokoll pisihuligaansuse eest, vahendab Läti Delfi.

Huligaani tehtud fotod ja videod hävitatakse politsei poolt ning meest ootab nüüd Milda (rahva poolt sambale pandud nimi) ees sooritatud „vägiteo” eest kuni 50 latine (üle 1100 krooni) trahv.

Taolised intsidendid Vabadussamba juures on Riia politsei teatel üsna sagedased. Näiteks peeti 2. veebruaril seal kinni 20-aastane britt, kes rahuldas samba najal oma ihulisi vajadusi. Mees toimetati politseisse ning kohus määras talle 50-latise trahvi.

Mais 2007 rebisid joobes Portugali ja Hispaania turistid maha Läti lippe ja loopisid neid jõkke. Mehed said kuuekuulise tingimisi vabadusekaotuse ja 2400-latised trahvid (ligi 54 000 krooni).