Riia rajab Venemaa mänguritele kasiinoparadiisi

 (23)
Riia rajab Venemaa mänguritele kasiinoparadiisi
Foto: Ilmar Saabas

Nils Ušakovs, Riia värske ja uuendusmeelne linnapea, teatas kavatsusest koondada kõik Riia mängupõrgud ning luua „väike Las Vegas“. Sellega tahetakse meelitada mängureid Venemaalt, kus valitsus „küüditas“ kõik kasiinod keskusest perifeeriatesse.

„Riias on kõik mängusaalid mööda linna suurel maa-alal laiali, kuid suurt multifunktsionaalset ja ahvatlevat keskust pole,“ rääkis Läti pealinna meer Ušakovs Läti Delfile. 

Tema arvates võiks selline keskus meelitada Riiga suure arvu hasartmängude austajaid, kuna Vene peaminister Vladimir Putin ajas kõik mängupõrgud Altaisse ja Kaug-Itta, millega kasiinoäri sattus faktiliselt riigis keelu alla.

Riia linnapea ütles ka, et Riiga mängima saabuvad venemaalased tooksid linnale suurt tulu. Kui kaugele on Ušakovsi „Las Vegase“ projekt juba jõudnud, seda ei täpsustata.

Delfi Pilt

Venemaa uus kasiinoseadus jõustus 1. juulil – kõikidele mängusaalidele tehti ettekirjutus kolida selleks nelja ettenähtud tsooni: Altai ja Primorje krais, Kaliningradi oblastis ning Rostovi oblasti ja Krasnodari krai piiril asuvasse piirkonda.

Ükski neist tsoonidest pole veel valmis – selleks kulub arvatavasti 3 kuni 4 aastat.