Rice vannutas pakistanlasi terroriste jahtima

 (1)
Rice vannutas pakistanlasi terroriste jahtima
AFP/Scanpix

USA riigisekretär Condoleezza Rice ütles neljapäeval Islamabadis, et Pakistan kinnitas oma pühendumust terrorismi väljajuurimisele ja eelmise nädala Mumbai terroriaktidega seotud inimeste väljaselgitamisele.

Rice, kelle visiidi eesmärk oli pingete maandamine tuumariikide India ja Pakistani vahel, ütles, et Mumbai rünnakud olid paremini ettevalmistatud kui varem selles piirkonnas toimunud terroriaktid ning kiiresti tuleb midagi ette võtta kurjategijate tabamiseks ja edasiste rünnakute vältimiseks, vahendab Reuters.

Rice kohtus kolmapäeval New Delhis ka India juhtidega, keda kutsus üles vaoshoitusele. Rice’i sõnul olid tal mõlemas pealinnas mõistlikud ja vastutustundlikud kõnelused.

Islamabadis rõhutas Rice Pakistani võitluse tähtsust kõigi vastu, kes kasutavad Pakistani territooriumi terrorirünnakuteks, isegi kui nad ei ole seotud ühegi riigiga, sest kõik soovivad edaspidiseid rünnakuid ära hoida.

Pakistani president Asif Ali Zardari, kes on olnud Pakistani ja India vahelise rahuprotsessi toetaja, ütles Rice’ile, et on palunud Indial vaadata juhtunut võimalusena teha koostööd, mitte olla vaenujalal.