REKONSTRUKTSIOON | Moskva lähedal alla kukkunud reisilennuki viimased hetked

 (83)

Moskva oblastis toimunud lennuõnnetusega seoses on praegu peamine küsimus, mis täpselt taevas aset leidis. Saratovskije Avalinii kontorist teatati, et lennuk osteti vaid poolteist aastat tagasi, seda hooldati nagu vaja ja meeskond oli kogenud. Õnnetuse põhjustena uuritakse praegu kolme versiooni: ilastikutingimused, piloteerimisviga ja tehniline rike.

Lühike salvestus ühe eramaja valvekaamerast aitas teha esimese järelduse – õhus lennuk ei purunenud. Plahvatus toimus kokkupõrkel maapinnaga, vahendab REN TV.

Lennuk tõusis õhku kell 14.21. Umbes neli minutit kogus ta kõrgust nagu tavaliselt. Kell 14.25 oli lennuki kõrgus maapinnast 1951 meetrit ja kiirus 695 kilomeetrit tunnis. 40 sekundiga laskus lennuk 200 meetrit allapoole ja kiirus langes 170 kilomeetrini tunnis. Järgmise 20 sekundiga suutsid piloodid 120 meetrit kõrgemale tõusta ja 40 kilomeetri võrra tunnis kiirust lisada. Pärast seda läks lennuk pikeesse. Kümne sekundiga laskuti 260 meetrit ning järgmise kümne sekundiga veel 640 meetrit. Edasi kadus reis Domodedovo-Orsk radariekraanidelt. Viimasel hetkel oli kiirus umbes 620 kilomeetrit tunnis.