Reisijate rahvuse järgi jagamises süüdistatakse ka Viking Line'i

 (21)
Reisijate rahvuse järgi jagamises süüdistatakse ka Viking Line'i
Scanpix

Eckerö Linjen ei ole ainus laevafirma, mis jagab reisijaid nende rahvuse põhjal. Ajaleht Dagens Nyheter kirjutas, et sama teeb ka Viking Line. Inimesi jagatakse nime järgi. Need, kellel ei ole rootsi nimi, lähevad ühtedesse bussidesse ja rootsi nimega inimesed teistesse.

Hassan Alizadeh rääkis Dagens Nyheterile bussireisist Viking Line'i bussiga Örebrost Stockholmi Vikingterminalenisse, kust reis jätkus reisilaevaga Cinderella Ahvenamaale, vahendab Iltalehti.

„Buss jäi veidi hiljaks. Kui see saabus, hakkas juht ette lugema reisijate nimesid, mis kõlasid rootsipäraselt. Meie, mitterootsipäraselt kõlavad, pidime ootama järgmist bussi veel 25 minutit. Ka selle juhil oli nimekiri ja ma küsisin, miks nad on sellise eraldamise teinud. Ta ütles, et ei tee mingit eraldamist, kuid nimekirjas olid ometi kõik nimed välismaa omad,“ rääkis Alizadeh.

Dagens Nyheteriga on ühendust võtnud mitmed inimesed, kes on rääkinud samalaadsetest juhtumitest.

„On uskumatu, et midagi sellist juhtub Rootsis, riigis, mis on olnud meie kodu aastast 1993,“ ütles rassieraldusega kokku puutunud Azra Smailhodžić.

Seotud lood:

Ka tema pani Viking Line etnilistest rootslastest eraldi bussi.

Viking Line'i pressiesindaja Helena Kneck ei ole enese sõnul kunagi sellisest käitumisest kuulnud. Tema sõnul ei ole inimeste jaotamine rahvuse või nahavärvi järgi mingil juhul aktsepteeritav ja asja kavatsetakse põhjalikult uurida.