Ramsteinis vahistatud spiooni süüdistatakse koostöös Vene luurega

 (2)
Ramsteinis vahistatud spiooni süüdistatakse koostöös Vene luurega
AP/Scanpix

Eelmisel nädalal Saksamaal spionaažis kahtlustatuna arreteeritud NATO tsiviilametnikku seostatakse Vene luurega, kirjutas ajaleht The Times esmaspäeval.

60-aastasele Ramsteini õhujõudude baasis töötanud NATO töötajale, kelle nimeks on teatatud Manfred K., pakkus Venemaa föderaalne julgeolekuteenistus FSB salainformatsioonile ligipääsu eest 10 miljonit dollarit, teatas The Times Saksa ajakirjanikule viidates RIA Novosti vahendusel.

Karlsruhe prokuratuur teatas eelmisel teisipäeval, et Manfred K-d kahtlustatakse riiklike saladuste varastamises „kolmandale osapoolele“.

Arvatakse, et ta sai NATO tsiviiltöötajana oma käsutusse salajasi andmeid, mis kuulusid tema tööandjatele USA õhujõudude baasis Ramsteinis, ning et ta kopeeris need andmed oma arvutisse.

„Kahtlustatakse, et ta tegi seda eesmärgiga anda saadud andmed üle selleks mitte õigust omavale kolmandale osapoolele,“ teatas prokuratuur.

Reinimaa-Pfalzi liidumaal asuv Ramsteini õhujõudude baas on USA Euroopa õhujõudude (USAFE) peakorter ja üks NATO kahest peamisest käsunduspeakorterist. Teine asub Türgis İzmiris.