Rahvusradikaalid jäetakse Läti koalitsioonist välja

 (11)
Rahvusradikaalid jäetakse Läti koalitsioonist välja
Foto: Delfi.lv

Läti parlamendivalimised võitnud valimisliidu Ühtsus juhatus otsustas esmaspäeval, et rahvuslaste ühendust Visu Latvijai!-TB/LNNK uude valimiskoalitsiooni ei võeta. Otsus võeti vastu partei Ühiskond Teise Poliitika Eest initsiatiivil.

Seega moodustavad Läti uue valimiskoalitsiooni Ühtsus ning roheliste ja talupidajate liit, kellel on 100-liikmelises seimis 55 häält, teatab Läti Delfi.

Ühtsuse avalduses on öeldud, et koostöö rahvusradikaalse VL-TB/LNNK-ga võiks kahjustada Läti mainet. „Kuus Visu Latvijai! seimiliiget ei toetanud varem peaminister Valdis Dombrovskist. Peaminister ei peaks võtma omale vastutust nende tegevuse ja vaadete eest,” ütles partei Ühiskond Teise Poliitika Eest esimees Aigars Štokenbergs.

Štokenbergsi sõnul on VL-TB/LNNK suhtumine rahvusküsimustesse liiga paindumatu. „Lisaks sellele on mõned VL-i liikmed avalikult kaitsnud „intelligentse antisemitismi” mõistet, mis on aga rahvustevahelise vaenu külvamine ja Läti rahvusvahelise maine määrimine,” ütles Štokenbergs.

Partei Uus Aeg esindaja Solvita Āboltiņa teatas, et stabiilsuse nimel ei tohiks valitsus üha uuesti välja tulla vaieldavate initsiatiividega rahvustevaheliste suhete alal.