Rahvasaadiku mõrvas süüdistatuna vahistati Venemaa üks tippkurjategijaid

 (4)
Rahvasaadiku mõrvas süüdistatuna vahistati Venemaa üks tippkurjategijaid
Foto: Kaader videost

Moskva oblasti Ramenskoje rajooni seadusandliku kogu liikme Tatjana Sidorova mõrva eest vahistati kriminaalne autoriteet Oleg Šiškanov („Šiškan”), teatas Venemaa uurimiskomitee. Šiškanov oli Venemaa kuritegelikus hierarhias juhtival kohal.

Šiškanovit süüdistatase ka Sidorova perekonnaliikmete – mehe, õe ja poja tapmises 2012. aastal. Uuritakse Šiškanovi seotust ka teiste kuritegudega, vahendab Moskovski Komsomolets.

Šiškanov vahistati suvilas Ramenskojes. Operatsioonist võtsid osa Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) ja uurimiskomitee töötajad.

Moskovski Komsomoletsi teatel on teada, et Šiškanov vahetas hiljuti kriminaalsetes ringkondades välja Šakro Molodoi, kes allikate sõnul „pakkus katust” mitmetele Venemaa kasiinodele. Šakro mõisteti üheksaks aastaks ja kümneks kuuks vangi. Šiškanov valiti jõukude juhtide poolt uude „ametisse” koosolekul, mis toimus eelmisel aastal.

Kriminaalse maailma esindajaid vahistati täna ka Moskva oblastis Ljubertsõs, kus toimus koosolek. Nende hulgas oli Aslan Usojani (Ded Hasan) lapselaps.