Qantase lennukid seisavad vähemalt esmaspäeva keskpäevani

 (2)
Qantase lennukid seisavad vähemalt esmaspäeva keskpäevani
AFP/Scanpix

Austraalia lennukompanii Qantas Airways teatas täna, et tema lennukid ei tõuse kindlasti õhku enne esmaspäeva keskpäeva (Eesti aja järgi kell 3 hommikul).

"Qantase lennupark seisab vähemalt homme keskpäevani. Pärastlõunaste lendude kohta langetatakse otsus homme hommikul," ütles Qantas Twitteri sõnumis.

Lennufirma Qantas astus laupäeval ootamatu sammu ja peatas töövaidluse tõttu ametiühingutega omapoolse survemeetmena kõik lennud - nii kodumaised kui rahvusvahelised -, rikkudes sadade tuhandete inimeste reisiplaanid, vahendab BNS.

Reisijate saatus on nüüd riikliku lepitaja Fair Work Australia kätes, kes kutsus pühapäeval kokku kolmeliikmelise komisjoni ega olnud nõupidamist veel hilisõhtukski lõpetanud.

Põhimõtteliselt võib ta streigid 120 tunniks katkestada, et saaks pidada läbirääkimisi, aga vaidlused ka alatiseks lõpetada, sel juhul jätkaks Qantas lende.

Pagasikäitlejate, pilootide ja inseneride ametiühingud protestivad palgatingimuste ja restruktureerimisplaanide vastu, mis näevad ette 1000 töökoha koondamist ja kahe Aasiale suunatud uue Qantase grupi lennufirma rajamist.