Qantase lennuki pardal haigestus 26 reisijat kõhutõppe

 (4)
Qantase lennuki pardal haigestus 26 reisijat kõhutõppe
Foto: VIVEK PRAKASH, REUTERS

Austraalia lennukompanii Qantas lennul Tšiili pealinnast Santiagost Sydneysse haigestus neljapäeval 26 reisijat kõhutõppe ning kohale saabudes olid neil vastas parameedikud, kes panid nad karantiini.

Haigestunud reisijad kuulusid samasse turismigruppi ning arvatakse, et nad said tõve külge enne 14-tunnist lendu Santiagos, vahendab Associated Press.

Boeing 747-l olid vastas parameedikud, kes andsid haigestunud reisijatele abi ja panid nad karantiini, teatas Qantase pressiesindaja Luke Enright.

Uus-Lõuna-Walesi osariigi tervishoiuministeerium teatas oma avalduses, et 26 reisijal tekkis oksendamine ja kõhulahtisus, mis on iseloomulik noroviirusele.

Parameedikud vaatasid haigestunud reisijad, kes on kõik Austraalia elanikud, üle. Need, kelle tervis oli piisavalt hea, et lahkuda, eskorditi läbi lennujaamahoone nii, et nad puutuksid võimalikult vähe kokku teiste reisijatega.

Enright ei osanud öelda, millal lennuki meeskond suurest hulgast haigetest reisijatest teadlikuks sai. Tegemist ei olnud sellise hädaolukorraga, et lennuk oleks pidanud kuskil hädamaandumise tegema.

Haigestunud reisijad paigutati ümber kohtadele lennuki tagaosas, kus asub neli tualetti.