Putinist kõvem mees: Lukašenka püüdis Pripjati jõest 57-kilose säga

 (116)
Putinist kõvem mees: Lukašenka püüdis Pripjati jõest 57-kilose säga
RIANovosti

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka jutustas, kuidas tal õnnetus Pripjati jõest püüda kolm säga, millest üks kaalus 57 kilogrammi. Lukašenka rääkis kalamehejuttu nõupidamisel jahi- ja kalapüügieeskirjade tänapäevastamise üle.

„Ma olen, tõsi, sama kehv kalamees nagu ka jahimees, aga mõnikord tuletan lapsepõlve meelde. Istun maha, proovin...“ rääkis president. Tema sõnul ei olnud Pripjatis kuni viimase ajani kala, aga nüüd on seal kord majja löödud. „Nüüd on seal nii, et kui torkad näpu sisse, piisab kalu, mis kinni haaravad,“ ütles Lukašenka Lenta.ru vahendusel.

„Mina isiklikult tõmbasin välja 57-kilogrammise säga. 57, 24 ja seitse kilogrammi – kolm säga püüdsin,“ seletas Lukašenka. „Minu pikkuse,“ kommenteeris nõupidamisel osalenud asepeaminister Mihhail Rusõi. „Aga mitte sama raske,“ vastas president.

Pripjat on Dnepri suurim lisajõgi. Jõgi voolab Valgevene lõunaosas ja osaliselt ka Ukrainas Tšernobõli tuumasaastetsoonis. Millal Lukašenka kalal käis, ei täpsustata.

Eelmisel nädalal sai aga teatavaks, et Venemaa president Vladimir Putin püüdis Tõvas 20-kilose haugi. Putin puhkas seal 20.-21. juulil koos peaminister Dmitri Medvedevi ja kaitseminister Sergei Šoiguga.