Putini nõupidamine valitsusega toimub esmakordselt telekonverentsina

 (30)
Putini nõupidamine valitsusega toimub esmakordselt telekonverentsina
Foto: Mihhail Klimentjev, AFP

Venemaa president Vladimir Putin on muutnud oma tervitamisviisi ega kätle enam kellegagi. Samuti peab Putin valitsusega nõu telekonverentsi vormis, teatas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov täna.

„Nüüd hoiavad kõik sotsiaalset distantsi, seda teevad kõik,“ ütles Peskov ajakirjanikele. Samas tunnistas ta, et kui Putin külastas eelmisel nädalal koroonakliinikut Moskvas Kommunarkas, ei järgitud kõigi temaga kohtujate testimise reeglit, vahendab Interfax.

Eile sai teatavaks, et koroonaviirusesse haigestus Kommunarka haigla peaarst Deniss Protsenko, kellega Putin kohtus.

„Me ei saanud teada, kas Protsenko läbis siis testimise, sest ta isegi ei teadnud, et tema juurde tuleb president,“ rõhutas Peskov, soovides Protsenkole kiiret paranemist. „Talle meie ühine aplaus ja loodame, et ta naaseb kõige lähemal ajal rivvi.“

Putin peab täna nõupidamise valitsusega esimest korda telekonverentsi vormis, teatas Peskov.

„Jätkame oma kaugtööd. Seda jätkab ka president Putin. Täna plaanib ta viia läbi nõupidamise valitsuse liikmetega,“ ütles Peskov.

Peskovi sõnul viibib Putin Moskva oblastis Novo-Ogarjovo residentsis ja ministrid on oma töökohtadel.

Peskov lisas, et pärastpoole toimub veel üks telekonverents ja päeva teises pooles ei ole välistatud rahvusvaheline telefonivestlus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!