Putini inimõigustenõukogu: relvajõudude kasutamine kriisi reguleerimise ajal Ukrainas tuleb täielikult välistada

 (1)
Putini inimõigustenõukogu: relvajõudude kasutamine kriisi reguleerimise ajal Ukrainas tuleb täielikult välistada
Foto: Pierre Crom / LEJOURNAL/SIPA

Vene Föderatsiooni presidendi juures asuv kodanikuühiskonna arengu ja inimõigustenõukogu leiab, et poliitilise kriisi reguleerimise ajal Ukrainas tuleb täielikult välistada relvajõudude kasutamine.

„Relvajõudude kasutamine toob alati kaasa vägivalla edasise eskaleerumise ja suuremõõdulisemad inimõiguste rikkumised. Ukraina probleemid tuleb lahendada poliitilise reguleerimise ja pidevate kompromissiotsingutega tähtsaimates vaidlusküsimustes (näiteks keelte staatuse kohta), kuid mitte kuidagi vägede sisseviimise teel,“ öeldakse nõukogu avalduses UNIAN-i vahendusel.

Nõukogu liikmed leiavad, et armee kasutamise vajalikkust motiveeritakse ohuga Vene kodanikele ja kaasmaalastele.

„Tõepoolest on teada omavoli ja vägivalla juhtumeid, millele viitavad erinevate poliitiliste jõudude esindajad. Välise sõjalise jõu kasutamine on aga seotud naaberriigi suveräänsuse rikkumisega, mis on vastuolus Venemaa rahvusvaheliste kohustustega ning on meie arvates absoluutselt ebaadekvaatne võrreldes rikkumiste mastaabiga,“ öeldakse avalduses.

Lisaks sellele on informatsioon rünnakute, rahutuste ja tapmiste kohta Krimmi territooriumil nõukogu andmetel ebausaldusväärne ja liialdatud.