Putin teatas koroonaviiruse vaktsiini maailmas esimesena registreerimisest Venemaal

 (454)
Putin teatas koroonaviiruse vaktsiini maailmas esimesena registreerimisest Venemaal
Foto: SPUTNIK via REUTERS

Venemaa president Vladimir Putin teatas täna nõupidamisel valitsuse liikmetega, et Venemaal registreeriti esimesena maailmas koroonaviiruse vaktsiin.

Putin väljendas lootust, et Venemaa korraldab lähimal ajal vaktsiini massilise väljalaskmise. Putin rõhutas, et vaktsineerimine peab olema rangelt vabatahtlik, et kõik soovijad saaksid Vene teadlaste saavutust kasutada, vahendab Interfax.

„Ma tean, et meil Venemaal töö sedalaadi vaktsiinide kallal jätkub teistes asutustes. Soovin kõigile spetsialistidele edu. Me peame olema tänulikud neile, kes astusid selle esimese meie maa, üldse kogu maailma jaoks väga tähtsa sammu,” ütles Putin.

Putin palus tervishoiuminister Mihhail Muraškol vaktsiinist rääkida ja ütles sealjuures: „Kuigi tean, et see töötab piisavalt efektiivselt, tekitab püsiva immuunsuse, kordan: see läbis kõik vajalikud kontrollid.”

Muraško ütles, et vaktsiini katsetused näitasid suurt efektiivsust ja ohutust. „Kõigil vabatahtlikel kujunesid välja suured antikehade tiitrid Covid-19 vastu. Sealjuures ei täheldatud kellelgi neist tõsiseid immunisatsioonitühistusi,” ütles Muraško.

Vaktsiini hakkavad tootma Gamaleja-nimeline keskus ja ettevõte Binnofarm. Muraško teatas, et samal ajal käib koostöös tööstus- ja kaubandusministeeriumi ning Sberbanki projektibürooga tehniliste reglementide väljatöötamine tootmise laiendamiseks Venemaal.

Seotud lood:

Muraško sõnul investeerib Venemaa Otseinvesteeringute Fond (RFPI) Putini käsul vaktsiini tootmisse ja arendamisse ka välismaal.

Kõigepealt soovitatakse Muraško sõnul vaktsiini meditsiinitöötajatele ja õpetajatele.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!