Putin pikendas töövaba nädala töövabaks kuuks

 (173)
Putin pikendas töövaba nädala töövabaks kuuks
Foto: SPUTNIK, REUTERS

Venemaa president Vladimir Putin teatas oma tänases telepöördumises töövabade päevade pikendamisest kuni 30. aprillini koos töötasu säilimisega.

Putin rõhutas, et vajaduse korral langetatakse täiendavad otsused koroonaviirusega võitlemiseks. Töövaba perioodi võidakse lühendada, vahendab Interfax.

Nagu ka sel nädalal jäävad töötama poed, apteegid, elutähtsad teenistused, arstid ja olulised ettevõtted.

„Lisan, et nagu varem jäävad tööle võimuorganid, mittekatkestatava tootmisega ettevõtted, meditsiiniasutused ja apteegid, esmatarbekaupade poed, kõik elutähtsad teenistused,“ ütles Putin.

Putin märkis, et koroonaviiruse oht säilib. „Nagu oletavad spetsialistid viroloogid, ei ole epideemia kõrghetk maailmas veel möödas, sealhulgas ka meie maal,“ ütles Putin.

Putin märkis, et seni on õnnestunud kaitsta vanemat põlvkonda ja lapsi. Moskvas aga olukorrast üle saada pole õnnestunud.

Putin teatas, et annab regioonide juhtidele volitused otsustada eriolukorra kehtestamise üle oma territooriumil sõltuvalt objektiivsest olukorrast kohapeal.

Putini sõnul erineb epidemioloogiline olukord regioonide ja isegi omavalitsuste vahel. Seetõttu hakkavad kubernerid ise otsustama, milline režiim kehtestada vastavalt presidendi ukaasile ja ja selle üle, millised tegevused peatada.

Esimese telepöördumisega seoses koroonaviirusega esines Putin 25. märtsil. Siis kuulutas ta välja töövaba nädala 28. märtsist kuni 5. aprillini. Lisaks sellele teatas ta konstitutsiooniparanduste rahvahääletuse edasilükkamisest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!