Putin pikendas palgalist töövaba perioodi Venemaal 11. maini

 (10)
Putin pikendas palgalist töövaba perioodi Venemaal 11. maini
Foto: Xinhua, ZUMAPRESS.com

Venemaa president Vladimir Putin pikendas töövaba perioodi 11. maini ja märkis, et haigestumise tipp ei ole riigis veel möödunud.

„Meil on ees rida suuri maipühi. Nende vahel on tööpäevad – 6., 7. ja 8. mai. Me teame, et ka tavaolukorras paljud ei töötaks – võtaksid vabad päevad või puhkuse. Aga praegu ei tohi seda enam riskida. Seetõttu loen õigeks kuulutada need päevad töövabadeks koos palga säilimisega. Nii, võttes arvesse kõiki maipühi, pikeneb töövabade päevade periood 11. maini kaasa arvatud,” ütles Putin, vahendab Interfax.

„Aga juhin teie tähelepanu: praegu regioonides tarvitusele võetud profülaktiliste meetmete range järgimise juures,” rõhutas Putin.

Putin märkis, et Venemaal on õnnestunud koroonaviiruse levikut aeglustada, aga rahuneda on veel vara, haigestumise tipp ei ole möödunud.

„Kõigilt meilt nõutakse äärmist keskendumist, distsipliini ja mobiliseerumist. Me peame püüdlema selle poole, et epideemialaine tagasi vajuks, läheks lõpuks langusse, mis annaks meile võimaluse edaspidi samm-sammult piiranguid ettevaatlikult kaotada ja naasta normaalse elurütmi juurde,” ütles Putin.

Algselt kuulutati Venemaal koroonaviiruse levikuga võitlemiseks töövaba nädal välja 28. märtsist 5. aprillini ja seejärel pikendati seda aprilli lõpuni.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Küsitlus #118543