Putin näitab Vene vastastele rusikat

 (106)
Vladimir Putin
AFP/Scanpix

Vene president Vladimir Putin lubas, et karm kohtlemine saab osaks kõigile, kes tõstavad relvad Venemaa vastu või ohustavad riigi terviklikkust.

“Nagu seekord, tegutseme me koordineeritult, efektiivselt ja karmilt kõigi vastu, kes tõstavad relvad, ohustavad meie kodanike elu ja tervist ning Vene riigi terviklikkust,” ütles Putin pärast kohtumist Kabardi-Balkaaria vabariigi siseministri Rashid Nurgalijeviga.

Veristes kokkupõrgetes tšetšeeni võitlejate ja Vene eriüksuslaste vahel Naltšikis hukkus senistel andmetel sadakond inimest, vahendab PM Online AFP uudist.

“On halb, et sellised bandiitide rünnakud ikka veel võimalikud on. Fakt, et meil on kaotusi ameti- ja tsiviilisikute hulgas, on suur tragöödia,” märkis Putin.

Naltšikit ründasid neljapäeval erinevatel andmetel 100-300 tšetšeeni võitlejat ning linnas vallandusid tõsised lahingud.

Reede hommikul ründas Vene eriüksus tšetšeeni võitlejate valduses olnud kahte hoonet. Väidetavalt hukkus mitmeid võitlejaid ning rünnaku käigus vabastati nende käes olnud pantvange.