Putin müüs prantslastele gaasitoru ja ostab sõjalaeva

 (42)
Mistral
AFP/Scanpix

Venemaa peaminister Vladimir Putin on kahepäevasel visiidil Prantsusmaal, kus on plaanis alla kirjutada, energia- ja autotööstusealastele kokkulepetele ning arutada dessantlaeva ostmist.

Venemaa gaasimonopol Gazprom ja Prantsusmaa energiafirma Electricité de France kirjutasid Putini visiidi ajal alla vastastikuse mõistmise memorandumile. Electricité de France kirjutas Gazpromiga alla ka lepingule 10-protsendise osaluse omandamiseks South Streami gaasitoruprojektis, vahendab RIA Novosti.

Samuti arutatakse Vene autotootmisettevõtte AvtoVAZ rekonstrueerimist. Prantsuse autofirmal Renault on AvtoVAZ-is 25-protsendiline osalus.

Venemaa ja Prantsusmaa võivad visiidi käigus lõplikult kokku leppida ka Prantsusmaa Mistral-klassi dessantlaeva müümises Venemaale.

Kui leping alla kirjutatakse, on tegemist suurima sõjalaevaga, mille Venemaa kunagi ostnud on. 400-500 miljonit eurot (6,2-7,8 miljardit krooni) maksev Mistral-klassi dessantlaev jääb suuruselt alla vaid Venemaa ainsale lennukikandjale Admiral Kuznetsovile.