Putin lubas rääkida Tšetšeenia homode õigustest peaprokuröri ja siseministriga

 (27)
Putin lubas rääkida Tšetšeenia homode õigustest peaprokuröri ja siseministriga
Foto: Mihhail Klimentjev, TASS

Venemaa president Vladimir Putin andis inimõiguste volinikule Tatjana Moskalkovale lubaduse arutada ebatraditsioonilise seksuaalse orientatsiooniga inimeste õiguste probleemi Põhja-Kaukaasias Venemaa peaprokuröri Juri Tšaika ja siseministri Vladimir Kolokoltseviga.

„Loomulikult räägin ma läbi peaprokuröriga, siseministriga sellest, et nad toetaksid teid sellel teemal, mille te praegu tõstatasite, teada oleva informatsiooni või kuulduste tõttu, võib öelda, sellest, mis toimub meil Põhja-Kaukaasias ebatraditsioonilise seksuaalse orientatsiooniga inimestega,“ ütles Putin kohtumisel Moskalkovaga, vahendab TASS.

„See on iseenesest mõistetav. Ma loodan, et kolleegid reageerivad ja toetavad teid,“ ütles Putin.

Moskalkova kandis Putinile ette, et tegeleb ebatraditsioonilise orientatsiooniga isikute õiguste rikkumise probleemiga. „Ma saatsin rea taotlusi prokuratuuri, uurimisorganitesse ja paluksin teil anda korralduse võib-olla ametkondade vahelise töögrupi moodustamiseks, mis võiks siin, keskosas, mitte Tšetšeenia territooriumil, võtta vastu pöördumisi kodanikelt, kui selliseid on,“ ütles Moskalkova.